HW-33-15-G-S-375-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-33-15-G-S-375-SM
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
CONN HDR 33POS 0.1 STACK SMD
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 33
Color Black
Length - Post (Mating) 0.190" (4.826mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.565" (14.351mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.375" (9.525mm)