HW-33-17-T-D-200-055
Samtec Inc.
Product No:
HW-33-17-T-D-200-055
Description:
CONN HDR 66POS 0.1 STACK T/H
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 66
Color Black
Length - Post (Mating) 0.225" (5.715mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.480" (12.192mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.200" (5.080mm)
Length - Tail 0.055" (1.400mm)