Home / Racks / HWM2412U20BK
minImg
HWM2412U20BK
Hammond Manufacturing
Product No:
HWM2412U20BK
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Description:
12U 20IN SWING OUT WALL MOUNT
In Stock : 19
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Number of Units 12U
Color Black
Mounting Rails One Pair
Material Metal, Steel
Product Status Active
Door Glass (Front), Steel (Rear)
Weight 115 lbs (52.2 kg)
Series HWM
Type Equipment Cabinet
Shipping Info Drop shipped from the Manufacturer's Warehouse
Dimensions - Overall 25.709" L x 24.685" W x 27.756" H (653.00mm x 627.00mm x 705.00mm)
Mfr Hammond Manufacturing
Ventilation Sides, Top, Door
Style Enclosed, Bottom, Front, Sides, Top
Features Cable Entry Systems, Wall Mount
Package Case
Dimensions - Panel 20.000" L x 19.000" W x 21.000" H (508.00mm x 482.60mm x 533.40mm)