Home / Racks / HWM2424U26BK
minImg
HWM2424U26BK
Hammond Manufacturing
Product No:
HWM2424U26BK
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Description:
24U 26IN SWING OUT WALL MOUNT
In Stock : 31
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Number of Units 24U
Color Black
Mounting Rails One Pair
Material Metal, Steel
Product Status Active
Door Glass (Front), Steel (Rear)
Weight 170 lbs (77.1 kg)
Series HWM
Type Equipment Cabinet
Shipping Info Drop shipped from the Manufacturer's Warehouse
Dimensions - Overall 31.693" L x 24.685" W x 48.740" H (805.00mm x 627.00mm x 1238.00mm)
Mfr Hammond Manufacturing
Ventilation Sides, Top, Door
Style Enclosed, Bottom, Front, Sides, Top
Features Cable Entry Systems, Wall Mount
Package Case
Dimensions - Panel 26.000" L x 19.000" W x 42.000" H (660.40mm x 482.60mm x 1066.80mm)