IDSD-12-D-10.00-T-R
Samtec Inc.
Product No:
IDSD-12-D-10.00-T-R
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
INSULATION DISPLACEMENT TERMINAL
User Guide
Usage -
Number of Rows 2
Number of Positions 24
Color Multiple, Ribbon
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Tin
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Pitch - Cable 0.050" (1.27mm)
Series IDSD
Length 0.833' (254.00mm, 10.00")