IDSD-15-D-04.72
Samtec Inc.
Product No:
IDSD-15-D-04.72
Number of Rows 2
Number of Positions 30
Color Multiple, Ribbon
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Pitch - Cable 0.050" (1.27mm)
Series IDSD
Length 0.393' (120.00mm, 4.72")