IDSD-16-D-29.00-T-P05-G
Samtec Inc.
Product No:
IDSD-16-D-29.00-T-P05-G
Number of Rows 2
Number of Positions 32
Color Gray, Ribbon
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Tin
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Pitch - Cable 0.050" (1.27mm)
Series IDSD
Length 2.42' (736.60mm)