IDSD-20-D-04.72
Samtec Inc.
Product No:
IDSD-20-D-04.72
Number of Positions 40
Color Multiple, Ribbon
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Pitch - Cable 0.050" (1.27mm)
Series IDSD
Length 0.393' (120.00mm, 4.72")