L06033R3CGSTR
KYOCERA AVX
Product No:
L06033R3CGSTR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
FIXED IND 3.3NH 750MA 80MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 450 MHz
Q @ Freq 24 @ 450MHz
Height - Seated (Max) 0.028" (0.71mm)
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 750 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 80mOhm Max
Series Accu-L®
Inductance 3.3 nH
Type Thin Film
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 8.4GHz