Home / White LED Lighting / L128-5780HA35000B6
minImg
L128-5780HA35000B6
Lumileds
Product No:
L128-5780HA35000B6
Description:
COOL-WHITE 2835HE 3V 80 CRI >70%
User Guide
Viewing Angle 120°
Color White, Cool
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
CRI (Color Rendering Index) 80
Current - Test 65mA
Current - Max 480mA
Lumens/Watt @ Current - Test 209 lm/W
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Thermal Resistance of Package 10°C/W
Mfr Lumileds
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.71V
Flux @ 85°C, Current - Test -
Package Tape & Reel (TR)
Flux @ 25°C, Current - Test 37lm (Typ)