Home / White LED Lighting / L130-6580HA30000B4
minImg
L130-6580HA30000B4
Lumileds
Product No:
L130-6580HA30000B4
Manufacturer:
Lumileds
Package:
1212
Description:
3SDCM KITTING BY OPPOSITE BIN (E
User Guide
Viewing Angle 110°
Color White, Cool
Height - Seated (Max) 0.030" (0.76mm)
CRI (Color Rendering Index) 80
Current - Test 65mA
Current - Max 480mA
Lumens/Watt @ Current - Test 204 lm/W
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Thermal Resistance of Package 10°C/W
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 1212
Series LUXEON 3030 HE Plus
Package / Case 1212 (3030 Metric)
Mfr Lumileds
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.71V
Flux @ 85°C, Current - Test -
Package Tape & Reel (TR)
Flux @ 25°C, Current - Test 36lm (Typ)