L2C5-57701204E1300
Lumileds
Product No:
L2C5-57701204E1300
Manufacturer:
Lumileds
Description:
LED COB LUXEON CL WHT RECT 5700K
In Stock : 72
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) 13.00mm Dia
Configuration Rectangle
Viewing Angle 115°
Color White, Cool
CRI (Color Rendering Index) 70
Current - Test 450mA
Current - Max 900mA
Lumens/Watt @ Current - Test 156 lm/W
Size / Dimension 20.00mm L x 24.00mm W
Product Status Active
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 2443lm (Typ)
Series LUXEON CoB Core Range Gen 3
Temperature - Test 85°C
Type Chip On Board (COB)
Mfr Lumileds
Features -
Height 1.50mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 34.8V