LA130URD71LLI0400
Littelfuse Inc.
Product No:
LA130URD71LLI0400
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
FUSE SQUARE 400A 1.3KVAC RECT
User Guide
Operating Temperature -
Applications Electrical, Industrial
Melting I²t 38
Response Time Fast Blow
Approval Agency UR
Current Rating (Amps) 400A
Fuse Type Square
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100kA
Size / Dimension 2.854" L x 2.008" W x 2.206" H (72.50mm x 51.00mm x 56.03mm)