LB01KW01-5D24-JB
NKK Switches
Product No:
LB01KW01-5D24-JB
Description:
LED PANEL INDICATOR AMB 24V
Viewing Angle -
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Panel Cutout Dimensions 0.64" x 0.64" (16.20mm x 16.20mm)
Millicandela Rating -
Product Status Active
Lamp Color Amber
Ratings DC
Series LB
Lens Style Square with Flat Top
Type LED
Voltage 24V
Mfr NKK Switches
Features -
Lens Color Amber
Package Bulk
Wavelength - Peak -
Panel Cutout Shape Square
Current 13mA
Base Product Number LB01
Lens Size 13.20mm