LB02KW01-12-BJ
NKK Switches
Product No:
LB02KW01-12-BJ
Description:
INCAND PANEL INDICATOR WHITE 12V
Viewing Angle -
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Panel Cutout Dimensions 0.87" (22.10mm)
Millicandela Rating -
Product Status Obsolete
Lamp Color White
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Series LB
Lens Style Round with Flat Top
Type Incandescent
Voltage 12V
Wavelength - Peak -
Lens Color White
Panel Cutout Shape Round
Current 60mA
Lens Size 19.00mm Dia