LCF080602A900TG
Littelfuse Inc.
Product No:
LCF080602A900TG
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
CMC 100MA 2LN 90 OHM SMD
In Stock : 22061
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR) (Max) 6Ohm
Impedance @ Frequency 90 Ohms @ 100 MHz
Approval Agency -
Size / Dimension 0.034" L x 0.026" W (0.87mm x 0.67mm)
Mounting Type Surface Mount
Height (Max) 0.022" (0.55mm)
Product Status Active
Ratings -
Series LCF
Voltage Rating - DC -
Package / Case 0302 (0806 Metric), 4 Lead
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 100mA