LCMA120-16F-L
Panduit Corp
Product No:
LCMA120-16F-L
Manufacturer:
Panduit Corp
Description:
CONN TERM RECT RING 120MM #M16
User Guide
Insulation Non-Insulated
Width - Outer Edges 1.083" (27.51mm)
Color -
Terminal Type Flat Sided, Tubular (Battery Lugs)
Contact Finish Tin
Termination Crimp, Flag
Mounting Type Free Hanging (In-Line), Right Angle
Product Status Obsolete
Wire Gauge 120mm²