LD06CC472KAB1A
KYOCERA AVX
Product No:
LD06CC472KAB1A
Description:
CAP CER 4700PF 630V X7R 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series LD
Thickness (Max) 0.060" (1.52mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 4700 pF