LH1-053-100-NM
Rosenberger
Product No:
LH1-053-100-NM
Manufacturer:
Rosenberger
Description:
MICRO RF NON MAGNETIC CABLE ASSE
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Cable Type 1.37mm OD Coaxial Cable
2nd Contact Gender -
1st Connector -
Ingress Protection -
Color -
Cable Impedance 50 Ohms
2nd Connector -
1st Connector Mounting Type -
2nd Connector Mounting Feature -
Product Status Active
2nd Connector Mounting Type -
Series Micro RF
Length 3.937" (100.00mm)
Mfr Rosenberger
1st Contact Gender -
Style -
1st Connector Mounting Feature -
Features -
Package Bag
Frequency - Max 6 GHz