LI0201B121R-10
Laird-Signal Integrity Products
Product No:
LI0201B121R-10
Description:
FERRITE BEAD 120 OHM 0201 1LN
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 800mOhm
Impedance @ Frequency 120 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Height (Max) 0.013" (0.33mm)
Product Status Active
Ratings -
Series LI
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 200mA