LPH1-04C24-3070-00
New Energy
Product No:
LPH1-04C24-3070-00
Manufacturer:
New Energy
Description:
LED MOD XHP70.2 WH LNR STR 3000K
User Guide
Lens Type Domed
Light Emitting Surface (LES) -
Configuration Linear Light Strip
Viewing Angle -
Color White, Warm
CRI (Color Rendering Index) 70
Current - Test 1.05A
Current - Max 2.4A
Lumens/Watt @ Current - Test 145 lm/W
Size / Dimension 170.18mm L x 32.99mm W
Product Status Active
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 6840lm (Typ)
Series XHP70.2
Temperature - Test 85°C
Type LED Module
Mfr New Energy
Features -
Height -
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 44.8V