Home / Fuseholders / LPM-05B-12OR
minImg
LPM-05B-12OR
OptiFuse
Product No:
LPM-05B-12OR
Manufacturer:
OptiFuse
Description:
MINI FUSEHOLDER, 30A-12AWG ORG
In Stock : 326
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Fuseholder Type Holder
Termination Style Wire Leads
Current Rating (Amps) 12 A
Contact Finish Tin Nickel
Fuse Type Blade
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Orientation -
Product Status Active
Fuse Size 0.433" L x 0.152" W (11.00mm x 3.85mm)
Series -
For Use With/Related Products Miniature (ATM)
Voltage 32V