LQG15HS3N6B02D
Murata Electronics
Product No:
LQG15HS3N6B02D
Package:
0402
Description:
FIXED IND 3.6NH 750MA 140MOHM SM
In Stock : 43338
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 750 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
DC Resistance (DCR) 140mOhm Max
Series LQG15
Inductance 3.6 nH