LQG15WH3N2C02D
Murata Electronics
Product No:
LQG15WH3N2C02D
Manufacturer:
Murata Electronics
Package:
0402
Description:
FIXED IND 3.2NH 900MA 90MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 23 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 900 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 90mOhm Max
Series LQG15
Inductance 3.2 nH
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz