LQH31MN8R2J03L
Murata Electronics
Product No:
LQH31MN8R2J03L
Manufacturer:
Murata Electronics
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
FIXED IND 8.2UH 105MA 2.86OHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 35 @ 8MHz
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 105 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package 1206 (3216 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.86Ohm Max
Series LQH31
Inductance 8.2 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Frequency - Self Resonant 23MHz