LQH32DN2R2M53L
Murata Electronics
Product No:
LQH32DN2R2M53L
Manufacturer:
Murata Electronics
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
FIXED IND 2.2UH 790MA 117MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 790mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.067" (1.70mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 790 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210 (3225 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 117mOhm Max
Series LQH32
Inductance 2.2 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 64MHz