LQH3NPN100MMEL
Murata Electronics
Product No:
LQH3NPN100MMEL
Manufacturer:
Murata Electronics
Package:
1212 (3030 Metric)
Description:
FIXED IND 10UH 800MA 228MOHM SMD
In Stock : 26992
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 810mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 800 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1212 (3030 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 228mOhm Max
Series LQH3
Inductance 10 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1212 (3030 Metric)
Frequency - Self Resonant 20MHz