LQH3NPZ2R2MMEL
Murata Electronics
Product No:
LQH3NPZ2R2MMEL
Package:
1212 (3030 Metric)
Description:
FIXED IND 2.2UH 1.22A 78MOHM SMD
In Stock : 38268
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.8A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.22 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1212 (3030 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 78mOhm Max
Series LQH3
Inductance 2.2 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1212 (3030 Metric)
Frequency - Self Resonant 60MHz