LQH66SN4R7M03L
Murata Electronics
Product No:
LQH66SN4R7M03L
Package:
2525 (6363 Metric)
Description:
FIXED IND 4.7UH 2.2A 35 MOHM SMD
In Stock : 1472
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 80°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" L x 0.248" W (6.30mm x 6.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2525 (6363 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 35mOhm Max
Series LQH66
Inductance 4.7 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 30MHz