LQP03TQ1N2B02D
Murata Electronics
Product No:
LQP03TQ1N2B02D
Description:
FIXED IND 1.2NH 800MA 80MOHM SMD
In Stock : 13700
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 17 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 800 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 80mOhm Max
Series LQP03
Inductance 1.2 nH
Type Thick Film
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 17GHz