LQP18MN39NG02D
Murata Electronics
Product No:
LQP18MN39NG02D
Manufacturer:
Murata Electronics
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
FIXED IND 39NH 100MA 2.8 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 17 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 100 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.8Ohm Max
Series LQP18
Inductance 39 nH
Type Thick Film
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.4GHz