LQW03AW1N7C00D
Murata Electronics
Product No:
LQW03AW1N7C00D
Manufacturer:
Murata Electronics
Description:
FIXED IND 1.7NH 600MA 70MOHM SMD
In Stock : 9900
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 41 @ 900MHz
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.021" L x 0.016" W (0.53mm x 0.40mm)
Product Status Active
Ratings -
DC Resistance (DCR) 70mOhm Max
Series LQW03
Inductance 1.7 nH
Type Wirewound
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 19GHz