LQW15AN3N3B8ZD
Murata Electronics
Product No:
LQW15AN3N3B8ZD
Description:
FIXED IND 3.3NH 2A 30 MOHM SMD
In Stock : 25033
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 30 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 30mOhm Max
Series LQW15
Inductance 3.3 nH
Type Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 14GHz