LQW18AN13NG00D
Murata Electronics
Product No:
LQW18AN13NG00D
Manufacturer:
Murata Electronics
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
FIXED IND 13NH 600MA 130MOHM SMD
In Stock : 13367
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 35 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 130mOhm Max
Series LQW18
Inductance 13 nH
Type Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz