LQW18AS22NJ0CD
Murata Electronics
Product No:
LQW18AS22NJ0CD
Manufacturer:
Murata Electronics
Package:
0603
Description:
FIXED IND 22NH 700MA 190MOHM SMD
In Stock : 4000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 38 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 190mOhm Max
Series LQW18
Inductance 22 nH
Type Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 3GHz