Home / DC DC Converters / LSM2-T/30-D12R-C
minImg
LSM2-T/30-D12R-C
Murata Power Solutions Inc.
Product No:
LSM2-T/30-D12R-C
Description:
DC DC CONVERTER 0.8-5V 125W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 13.2V
Voltage - Output 1 0.8 ~ 5V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.30" L x 0.53" W x 0.34" H (33.0mm x 13.5mm x 8.6mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 30A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 8.3V
Series LSM2
Power (Watts) 125 W
Control Features Enable, Active Low
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case 9-SMD Module
Efficiency 94%