LSP05277PX3316
Littelfuse Inc.
Product No:
LSP05277PX3316
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
LIGHTING SURGE PROTECT 277V SCRW
User Guide
Voltage - Continuous Operating (Max) (MCOV) 320VAC
Operating Temperature -45°C ~ 85°C
Form Module Only
Approval Agency CE, cURus, UL
Mounting Type Screw
Product Status Active
Current - Discharge (Max) (8/20µS) 10 kA
Series LSP
Current - Discharge (Nom) (8/20µS) 5 kA
Type Type 2, Type 4
Voltage - Protection Level (VP) (2416) 1.4 kV