LTR100LJZPFSR091
Rohm Semiconductor
Product No:
LTR100LJZPFSR091
Package:
1225
Description:
HIGH POWER CHIP RESISTOR
In Stock : 3690
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.029" (0.73mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient 0/ +150ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.252" W (3.10mm x 6.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1225
Ratings AEC-Q200
Resistance 91 mOhms
Series LTR
Power (Watts) 4W