LTR10EZPF1R20
Rohm Semiconductor
Product No:
LTR10EZPF1R20
Package:
0508
Description:
HIGH POWER CHIP RESISTOR: HIGH-P
In Stock : 5000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.047" L x 0.079" W (1.20mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0508
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.2 Ohms
Series LTR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W