LTR18EZPF4750
Rohm Semiconductor
Product No:
LTR18EZPF4750
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 475 Ohms
Series LTR
Power (Watts) 0.75W, 3/4W