LTR18EZPJ104
Rohm Semiconductor
Product No:
LTR18EZPJ104
Package:
0612 (1632 Metric)
Description:
RES SMD 100K OHM 3/4W 1206 WIDE
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0612 (1632 Metric)
Ratings AEC-Q200
Resistance 100 kOhms
Series LTR
Power (Watts) 0.75W, 3/4W