LTR18EZPJLR27
Rohm Semiconductor
Product No:
LTR18EZPJLR27
Description:
RES 0.27 OHM 5% 1W 0612
In Stock : 5000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.027" (0.68mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient 0/ +150ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0612
Ratings -
Resistance 270 mOhms
Series LTR
Power (Watts) 1W