M0275-B-25
RAF Electronic Hardware
Product No:
M0275-B-25
Description:
METRIC CAPTIVE PANELBLACK OXIDE,
User Guide
Length - Below Head 0.315" (8.00mm)
Head Diameter 0.157" (4.00mm)
Material Brass
Drive Type Slotted
Thread Size M2.5x0.45
Product Status Active
Series -
Type Panel Screw
Length - Overall 0.413" (10.50mm)
Head Height 0.098" (2.50mm)