M1250-3005-SS
RAF Electronic Hardware
Product No:
M1250-3005-SS
Description:
METRIC HEX STANDOFFPLAIN STAINLE
User Guide
Diameter - Inside -
Color -
Material Stainless Steel
Gender Female, Female
Product Status Active
Diameter - Outside 0.177" (4.50mm) Hex
Weight -
Series -
Type Hex Standoff
Between Board Height 0.594" (15.08mm)
Length - Overall 0.118" (3.00mm)