M1359-3005-S-12
RAF Electronic Hardware
Product No:
M1359-3005-S-12
Description:
METRIC HEX STANDOFFCLEAR ZINC8MM
User Guide
Diameter - Inside -
Color Clear
Material Steel
Gender Female, Female
Product Status Active
Diameter - Outside 0.315" (8.00mm) Hex
Weight -
Series -
Type Hex Standoff
Between Board Height 0.594" (15.08mm)
Length - Overall 0.472" (12.00mm)