M1508-B-2545-B-16
RAF Electronic Hardware
Product No:
M1508-B-2545-B-16
Description:
METRIC ROUND SWAGE STANDOFFELECT
User Guide
Diameter - Inside -
Color -
Material Brass
Gender Female, Swage
Product Status Active
Diameter - Outside 0.177" (4.50mm)
Weight -
Series -
Type Round Standoff
Between Board Height 0.594" (15.08mm)
Length - Overall 0.539" (13.70mm)