M1815-B-3005-B
RAF Electronic Hardware
Product No:
M1815-B-3005-B
Description:
METRIC ROUND SWAGE STANDOFFPLAIN
User Guide
Diameter - Inside 0.115" (2.92mm)
Color -
Material Brass
Gender Female, Swage
Product Status Active
Diameter - Outside 0.177" (4.50mm)
Weight -
Series -
Type Round Standoff
Between Board Height 0.594" (15.08mm)
Length - Overall 0.815" (20.70mm)