M1990-A-3005-B
RAF Electronic Hardware
Product No:
M1990-A-3005-B
Description:
METRIC ROUND SWAGE STANDOFFPLAIN
User Guide
Diameter - Inside 0.150" (3.80mm)
Color -
Material Brass
Gender Female, Swage
Product Status Active
Diameter - Outside 0.236" (6.00mm)
Weight -
Series -
Type Round Standoff
Between Board Height 0.594" (15.08mm)
Length - Overall 0.783" (19.90mm)