M2CT-90A1-24EW
Omron Automation and Safety
Product No:
M2CT-90A1-24EW
Description:
INDICATOR ROUND WHITE PNL MNT
User Guide
Lens Transparency -
Ingress Protection -
Viewing Angle -
Termination Style -
Panel Cutout Dimensions 0.47" (11.94mm)
Millicandela Rating -
Product Status Active
Lamp Color White
Ratings DC
Series M2C
Lens Style Round with Flat Top
Type LED
Voltage 24V
Mfr Omron Automation and Safety
Features -
Lens Color -
Package Bulk
Wavelength - Peak -
Panel Cutout Shape Round
Current 10mA
Base Product Number M2CT-90
Lens Size 11.80mm Dia