Home / Nuts / M3566-B-12
minImg
M3566-B-12
RAF Electronic Hardware
Product No:
M3566-B-12
Description:
METRIC THUMB NUTSCLEAR ZINC19MM
User Guide
Thickness 0.472" (12.00mm)
Series -
Type Thumb
Plating Zinc, Clear Chromate
Mfr RAF Electronic Hardware
Material Brass
Thread Size M8x1.25
Package Bulk
Width 0.748" (19.00mm)